Konferans İçeriği

İlkini 2012 yılında gerçekleştirdiğimiz, Eticaret Konferansı ve Fuarı sektör profesyonellerini 15 Mayıs 2014 tarihinde Haliç Kongre Merkezi ‘de bir kez daha buluşturacak.

Hızla büyüyen sektörün gelişim sürecine ivme kazandırmak, bu gelişim sürecinde aktif rol oynayan kişi ve kurumları sektör temsilcileriyle buluşturmayı amaçlayan etkinliğin 2014 yılındaki ana teması ise perakende sektörüne yönelik e-ticaret stratejileri olacak.

Online alışverişlerin hatırı sayılır bir bölümünü oluşturan perakende sektöründeki en son e-ticaret trendlerinin, yasal düzenlemeler, sosyal medya, ödeme sistemleri, müşteri hizmetleri gibi farklı yönleriyle ele alınacağı konferansta, yurt içinden ve yurtdışından sektöre yön veren isimler önemli bilgileri katılımcılarla paylaşacak.

TOBB izniyle gerçekleşen ilk ve tek e-ticaret organizasyonu olma özelliği taşıyan E-ticaret Fuarı ise konferansla eş zamanlı olarak sektörün önde gelen kuruluşlarına ev sahipliği yaparken, fuar katılımcıları KOSGEB destek programı dahilinde avantajlı fiyatlarla bu platformda yer alma fırsatına sahip olacaklar.

Her yıl kapanış bildirgesinin okunması ile sonlandırılan ve bu yıl da 2.Eticaret Konferansının sonuç bildirgesiyle açılışı yapılacak olan konferans, bu şekilde sektörün gelişim sürecinin ortaya konmasını hedeflemektedir.

 

Megan Quinn
Net-A-Porter, Kurucu Ortak

megan

Yakın dönemde Inside by Retail tarafından Avustralya’nın perakende alanındaki en güçlü kadınlarından biri olarak anılan Megan Quinn, Q&CO’nun CEO’su olup, Net-A-Porter’in de kurucuları arasında yer alıyor. Specialty Fashion Group, UNICEF Australia ve Fitted for Work’un de yönetim kurulu üyesi olan Megan,  aralarında Asprey, Dell, BHS, Qantas ve Patek Philippe markalarıyla çalışan Conde Nast, Harrods ve CoutureLab’ın da yer aldığı kuruluşlarda üst düzey yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde 20 yılı aşkın bir deneyime sahip.

E-ticaret, lüks tüketim, perakendecilik, pazarlama ve marka geliştirme alanlarındaki deneyimini ise strateji, işletmecilik, tedarik zinciri ve finansal alanlardaki güçlü uzmanlığıyla birleştiren Megan’ın önde gelen ilgi ve uzmanlık alanları arasında marka geliştirme ve müşteri hizmetleri yer alıyor.

1999 yılında kurucuları arasında bulunduğu, uluslararası üne sahip Net-A-Porter Megan’ın dikkate değer başarılarından biri arasında yer alıyor. Megan, 2000 yılı Haziran ayında kurulan şirketin marka geliştirme faaliyetlerinin yönetiminde görev aldı. Kreatif Direktörlük döneminde ise ikonik ambalaj tasarımı, site tasarım ve editörlüğü görevlerinde bulundu ve satın alma ekibinin üst düzey yöneticiliğini üstlendi. İK Direktörü olarak sürdürdüğü görevi sırasında Net-A-Porter’in günümüzdeki uluslararası şöhretini borçlu olduğu benzersiz hizmet düzeylerinin oluşturulmasına önem vererek tüm çalışanların işe alımını ve eğitim süreçlerini yönetti.. Yönetim kurulu direktörüyken şirketteki diğer direktörlere karşı sorumlu olmuş ve hızla genişleyen global faaliyetin stratejik, pazarlama, operasyonel ve finansal etki ve sonuçlarını inceleyip, değerlendirmiş.

Megan Quinn, perakende, reklamcılık, moda yayımcılığı ve tasarımı, mücevherat, otel ve havayolu endüstrilerinin lüks pazarlama alanında  25 yıllık bir tecrübeye sahiptir .

Megan, 18 yılını Londra’da geçirdikten sonra 2008 yılında Avustralya’nın Melbourne kentine yerleşti. Kendisi Avustralya Şirket Direktörleri Enstitüsü mezunu.

Konu: 21. Yüzyılda e-ticarette Mükemmellik

Sunum özeti: Inside by Retail tarafından Avustralya’nın perakende alanındaki en güçlü kadınlarından biri olarak nitelendirilen Megan, bu sunumda, Net-A-Porter’in kurucularından biri ve kreatif direktörü olarak edinmiş olduğu vizyon ve deneyimlerini bizlerle paylaşacak. Megan, bu uluslararası üne sahip ve oyun değiştiren girişimin kuruluşu hakkında bilgilendirerek, “21. Yüzyılda e-Ticarette Mükemmelliğin nasıl elde edileceğine” dair en önemli ipuçlarını da verecek.

Kimler Katılmalı; Megan, global deneyimi, stratejik yaratıcılığı, dürüstlüğü, mütevazılığı ve keskin mizah anlayışıyla, yönetim kurullarından CEO’lara, üst düzey yöneticilerden girişimcilere kadar dünya genelindeki herkese hitap eden bir konuşmacıdır.

 

Paul Smith

poul_

Dijital pazarlama stratejileri geliştirme, entegre çevrimiçi & çevrimdışı pazarlama kaynaklarını planlama, çalışanları sosyal medya konusunda görevlendirme ve sanal etkinlikler düzenlemenin yanında çalışanları birinci sınıf pazarlama konusunda eğiten, geliştiren ve yöneticilere danışmanlık yapan Paul IBM ve yenilikçi KOBİ kuruluşları dahil olmak üzere yüzlerce kuruluşta başarıyı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmuştur.

Beş kitabı yedi dilde basılmıştır. Emarketing Excellence 4. basımı en yeni olanıdır ve Amerikalı Jim Sterne kitabı ‘mutlaka okunmalı’ şeklinde tanıtmıştır. Paul’un SOSTAC ® Planning sistemi dünya çapında kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır ve dünyanın en büyük pazarlama enstitüsü olan Birleşik Pazarlama Enstitüsü tarafından tüm zamanların en iyi 3 pazarlama modelinden biri olarak gösterilmiştir.

Paul’un kişisel tutkusu Dublin’den Dubai’ye kadar sporculuk değerlerine yeni bir nesil getiren bir eğlenceli eğitim programı olan Great Sportsmanship Programme (Mükemmel Sportmenlik Programı)  adı verilen ve iki dakikalık ilham veren gerçek hikâyelere dayanan yenilikçi sosyal medya kampanyasıdır. Ayrıca Londra Cass Business School ziyaretçi öğretim üyesidir ve Avrupa, Orta Doğu ve ABD’de konuşmalar yapmıştır. Paul Birleşik Pazarlama Ensitüsü üyesidir ve Dublin Universitu İşletme diplomasına ve Cass Business School MBA diplomasına sahiptir.

Konu: Dijital pazarlamada strateji geliştirme

Bugün yoğun şekilde karşımıza çıkan dijital araçlar, teknikler ve kanallar arasında, Paul işletmelerin aslında çok sıkı kürek çektiklerini ama genellikle yanlış yönde olduğunu söylüyor. Tutarlı bir dijital pazarlama stratejisinden yoksunlar. Sonuç? Çok ve uzun süre çalışan yoğun pazarlama ekipleri, ama ne kadar çalışsalar da sonuç alınması çok zor. Bir dijital pazarlama stratejiniz olmadan pazarlamacılar yanlış yönde hareket ederek daha çok ve uzun çalışmak zorunda kalır ve yine de istedikleri sonuca ulaşamazlar.

Kimileri müşterileri içerik denizinde boğulurken “içerik pazarlama savaşlarına” sıkışıp kalmış, kimileri ise sosyal medyada kargaşa içindeler ve Pazarlama Otomasyonu ve Dijital Vücut Dili, Nitelik Modellemesi, Sosyal İşletme Modelleri, İlişkilendirme Merdiveni, İçerik Pazarlama, Yeniden Pazarlama, Mobil Pazarlama, uygulamalar QR Kodları, Arttırılmış ve Sanal Gerçeklik gibi yeni olan ne varsa deneyerek sihirli bir çözüm arayışındalar.

Stratejik farklılaşma kaynağı olarak yaratıcılık artık geçerli değil. Akıllı kuruluşlar daha stratejik bir pazarlama duruşu sergiler. Bir pazarlama bilgi altyapısı geliştirir ve müşteriyi odak noktasına koyarak daha tutarlı bir rekabet avantajı geliştirebilmek için günümüzün yeni araçlarını entegre ederler. Uygunluk, zamanlama ve araçların/kanalların birlikte çalışmasını sağlamak ve müşteri odaklı gelecek için daha sağlam işletmeler kurarlar.  Dijital pazarlama stratejisi uygunluk sayesinde değer katar, ilişkilendirme ile temel mesajları öne çıkarır, yönlendirir ve ekibi motive eder.

Paul, rekabette eksik olan dijital pazarlama stratejilerini vurgulayarak, tutarlı bir rekabet avantajı sağlamak için dijital pazarlama stratejinizi geliştirmek adına faydaları, içerikleri ve farklı yaklaşımları aktaracak.

 

Serdar Kuzuloğlu

M SERDAR KUZULOGLUM. Serdar Kuzuloğlu 1995 yılında Posta gazetesinin kurucu ekibinde, yazıişleri servisinde gazeteciliğe başladı. 1997 yılında Radikal gazetesinin kurucu ekibinde Teknoloji Editörü olarak yer aldı. O dönem Türk gazeteleri arasında sadece internet dünyasını konu alan ilk sayfayı hazırladı. Önde gelen teknoloji dergilerinde köşe yazılarının yanı sıra, teknoloji içerikli TV programlarını hazırlanması ve sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca birçok saygın konferans ve kurum içi etkinlikte dijital kültür, teknolojinin yaşama etkileri, trendler ve yeni nesil yaşam konularında konuşmacı olarak görev almaktadır.

Ticaret’in e’si olmaz

Geleneksel ve elektronik ticaret arasındaki benzerlik ve farklar, veri kullanımı, müşteri ilişkileri, pazarlama ve satışa yansımalarını başarı ve başarısızlık örnekleriyle destekleyerek aktaracak.

 

* Panel konu ve konuşmacıları açıklanacaktır.


Bu Fuar 5174 sayılı kanun gereğince TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) izni ile düzenlenmektedir.